ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821139
*
nr 782 1139
Spegel
1920-tal, höjd: 87
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:19:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 13:50:54
1
250 kr
6/10 18:01:10
2
350 kr
6/10 18:02:29
2
400 kr
7/10 23:45:09
3
350 kr
7/10 23:45:29
3
550 kr
8/10 10:18:29
4
500 kr
8/10 10:18:59
4
600 kr
8/10 10:34:18
4
650 kr
8/10 11:13:22
4
750 kr
8/10 11:52:43
3
700 kr
8/10 11:53:12
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 782 1139
Spegel
1920-tal, höjd: 87
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 13:50:54 | 1 | 250 kr |
6/10 18:01:10 | 2 | 350 kr |
6/10 18:02:29 | 2 | 400 kr |
7/10 23:45:09 | 3 | 350 kr |
7/10 23:45:29 | 3 | 550 kr |
8/10 10:18:29 | 4 | 500 kr |
8/10 10:18:59 | 4 | 600 kr |
8/10 10:34:18 | 4 | 650 kr |
8/10 11:13:22 | 4 | 750 kr |
8/10 11:52:43 | 3 | 700 kr |
8/10 11:53:12 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27